Čištění dýmky

Pokud chceme, aby nám dýmky dobře sloužily, je potřeba se o ně náležitě starat. Dýmku bychom měli kouřit s jednou dávkou tabáku, nedocpávat dalším tabákem v průběhu kouření. Po dokouření dýmku vyčistíme a necháme odpočinout.

Proč je čištění dýmky důležité

Čištění dýmky po každém kouření má zásadní důvod. Tabák při hoření uvolňuje močku, která se po dokouření nachází jak v hlavičce dýmky, tak v troubeli a náustku.

Pokud dýmku po dokouření nevyčistíme, močka se vsákne do dýmky a uschne na stěnách kouřového kanálku.Dýmka rozhodně nebude vonět a další kouření bude mít nevalnou chuť.

Postup čištění

Postup čištění dýmky se skládá z několika následujících kroků.

  1. Dýmku necháme vychladnout, než začneme uvolňovat náustek. Čep, do kterého vkládáme filtr, může být teplem roztažený a mohli bychom jej ukroutit.
  2. Pokud dokouříme dýmku úplně do dna a zbude nám na dně trochu popela, můžeme jej rozprostřít po dně hlavičky, močka se tak do něj vsákne.
  3. Dýmku rozděláváme pomalým otáčením náustku jedním směrem. Případný odpor při otáčení překonáváme opatrně, abychom neukroutili čep. Náustek neuvolňujeme otáčením tam a zpět, opět bychom mohli ukroutit čep.
  4. Pokud kouříte dýmku s filtrem, můžete ho vyměnit, nebo podle míry znečištění použít pro další kouření. Filtry však doporučujeme měnit po každém kouření.
  5. Dále použijeme čistič dýmky. Silnější část čističe použijeme na vyčištění kanálku v troubeli až do hlavičky dýmky.
  6. Čističem jsme ošetřili prostor kanálku v náustku a v troubeli. Teď je potřeba vyčistit stěny čepu a troubele. K tomu můžeme použít nearomatizovaný papírový kapesník. Kapesník stočíme do ruličky a vyčistíme jednou stranou kapesníku krouživým pohybem čep. Druhou stranou kapesníku troubel dýmky.
  7. K vyčištění tabákové komory můžeme použít stejný kapesník, který jsme použili na vnitřek čepu a troubele. Kapesník rozděláme, špinavé konce od předchozího čištění zahneme dovnitř a složíme jej na velikost průměru tabákové komory.
  8. Po vyčištění dýmku vložte do stojánku a nechte ji cca 24 hodin odpočinout.
Přejít k objednávce